Карактеристики на регистрација во казиното Fastpay

Интернет-казиното Fastpay е гордост на популарниот оператор Direx N.V. И покрај фактот дека ова е далеку од првиот и не единствениот ресурс за коцкање во портфолиото на компанијата, тој е тој кој е најпрепознатлив и најбаран меѓу коцкарите. И не станува збор дури за брзи плаќања, на кои овој виртуелен клуб го должи своето име. Сè што работи тука работи во корист на играчите, од пристоен асортиман на слотови и симулатори на разни игри на среќа во лобито, до широк спектар на профитабилни бонуси. Но, брзите плаќања сè уште се една од главните предности до кои секој регистриран корисник на страницата може да има пристап.

Креирање профил во онлајн казино FastPay е прашање на неколку минути. Веројатно, во овој поглед, основачите на клубот, исто така, одлучија да го"задржат брендот". Постапката е брза и воопшто не е комплицирана, а по нејзиното завршување, се отвора колосален сет на алатки пред играчите за да се добијат вистински добивки.

Кој може да отвори сметка во казино

Главната публика е Fastpay казино - коцкари од Украина, Русија, земјите на ЗНД и соседните земји, но, во принцип, да играат слотови на оваа страница може да се наоѓа на кое било место во светот (за оваа функција ќе се дискутира подоцна). Можете да се запознаете со целосната листа на територијални ограничувања во делот со правилата и условите на ресурсот, но тука исто така забележуваме дека онлајн казиното официјално не прифаќа играчи од САД, Израел, Велика Британија, Шпанија, Франција и Холандија.

Покрај тоа, забрането е играње за вистински пари во казиното „Фастпеј“ за лица помлади од возраста. Дури и во фаза на активирање на нова сметка, потенцијален клиент треба да потврди дека има веќе 18 години. Што се однесува до можноста за заблуда на вработените во виртуелниот клуб, тоа не треба да се прави. Сите обезбедени лични информации мора да бидат веродостојни, бидејќи пред првото повлекување средства од сметката, администрацијата ги проверува податоците наведени во формуларот за регистрација и личната сметка. Ако подоцна се открие измамата, сметката се деактивира, а средствата од билансот на играта стануваат недостапни за повлекување и употреба.

Комплетен список на ограничувања е достапен во веќе посочениот дел со правилата и условите на ресурсот. Вреди да се напомене дека администрацијата може да ја прилагоди, па во случај на какви било потешкотии во текот на играта, треба да контактирате со помошниот персонал за помош и појаснувања.

FastPay

Постапка за регистрација на Fastpay Казино

Казиното Fastpay има многу предности, почнувајќи од брзи плаќања до добро осмислена политика за бонуси. Но, исто така, една од питите треба да се припише на регистрација без проблеми на официјалната веб-страница на клубот, за која корисникот треба само да пополни стандарден прашалник, назначен во него:

  • детали за контакт - број на мобилен телефон (активен) и валидна адреса за е-пошта;
  • лозинка што е лесна за паметење, но тешко е да се скрши;
  • валута на сметката во која средствата ќе бидат депонирани последователно и добивките ќе бидат повлечени.

Во фаза на креирање на сметка, нов клиент исто така мора да ја потврди својата возраст (18+) и да се согласи со условите на ресурсот. Ако сакате, коцкарите исто така можат да ги проверат полињата покрај полињата каде им се нуди билтен за онлајн казина и лични понуди за бонус.

Во казиното „Фастпеј“ сè се прави толку брзо и едноставно затоа што неговите творци се жестоки fansубители на коцкањето и навистина удобното коцкање. Проектот е прилично млад, но веќе се здоби со популарност поради неговата функционалност, размислување и различните манифестации на лојалност кон посетителите.

Важно е да се запознаете со правилата за работа со ресурсите дури и пред да го притиснете копчето" Регистрација ". Ова е задолжителен чекор што не треба да се занемари на почетокот. Конечна потврда за создавање на сметка со кликнување на врската од пораката што администрацијата на клубот ја испраќа во писмо до е-адресата наведена во формуларот за регистрација или до гласникот по број на мобилен телефон.

Потврда

Процедурата за верификација на почетниците честопати не е многу јасна, но важно е да се разбере дека оваа проверка на личните податоци на сите нови клиенти е задолжителна, бидејќи токму тоа ви овозможува ефикасно да се борите против измамнички активности од страна на посетители на веб-страници. За успешно да го поминете, само треба да испратите копии или јасни фотографии од лични документи и детали за плаќање (пасош, возачка дозвола, фотографија од банкарска картичка или изјава од финансиска институција) по барање на администрацијата.

Околу 10 минути се дадени за верификација на документот во работните денови. За време на викендите, процесот може да биде одложен, но не и критичен. Важно е да се разбере дека сето ова е направено исклучиво за безбедносни цели и да се осигура дека играчите ќе поминат најудобно на веб-страницата на казиното Fastpay.

Во некои исклучителни случаи, може да биде потребна повторна идентификација. На пример, ако се забележи сомнителна активност на сметката или ако коцкар ја посети официјалната веб-страница од различни IP адреси. Во таков случај, персоналот за безбедност треба да одговори и да биде буден со барање на дополнителни детали од клиентот за верификација.

Важни информации за нови клиенти

Горе, зборувавме за ограничувањата за играчите од голем број земји низ целиот свет, така што треба дополнително да се каже дека сè уште можете да ја внесете веб-страницата на Fastpay Casino, дури и ако е блокирана, преку огледалото. Ова е автоматска копија на главниот ресурс.

Што се однесува до удобноста, ние исто така забележуваме дека можете да се регистрирате во казиното FastPay не само во стандарден режим од компјутер, туку и од паметен телефон или таблет. Понатаму, во овој формат, можете да започнете какви било игри, да ги примате сите достапни бонуси, да ги користите профитабилно и исто така да учествувате во томболите на големите фондови за награди. Не е фундаментално во кој формат е креирана сметката, главната работа е што регистрацијата отвора неограничени можности за посетителите на виртуелниот објект да добиваат добивки.

FastPay
18+
Visa Visa MasterCard Maestro Qiwi Yandex Webmoney